Naujame „Mokslo darbų“ leidinyje – dirbančios mamos darbo ir asmeninio gyvenimo derinimo ypatumai

2018 12 19
Higienos institutas išleido 35-ą „Mokslo darbų“ serijos leidinį „Iš vaiko priežiūros atostogų grįžusių darbuotojų, derinančių darbą ir asmeninį gyvenimą, gerovės patyrimas“. 
 
Darbo ir asmeninio gyvenimo derinimo tema XXI a. įgyja vis naujų aspektų. Kuriami laiko ir vietos atžvilgiu laisvesni darbo modeliai, spartėjantys informaciniai srautai ir intensyvėjantis darbo tempas skatina nuolat kelti klausimus: kokie mano gyvenimo prioritetai darbo bei įvairių asmeninio gyvenimo sričių atžvilgiu ir kaip juos suderinti? 
 
Leidinyje pateikiami grindžiamosios teorijos metodologijos pagrindu atlikto tyrimo duomenys suteikia galimybę geriau suprasti moterų, grįžusių iš vaiko priežiūros atostogų, darbo ir asmeninio gyvenimo derinimo ypatumus, jų kasdienybės paveikslą ir su tapatumu susijusius pasirinkimus, siekiant suderinti skirtingus socialinius vaidmenis.
 
Minėti duomenys gali būti vertingi mažus vaikus auginančioms ir kartu dirbančioms moterims, įmonių ir įstaigų darbdaviams ir vadovams, profesinės sveikatos specialistams, socialiniams darbuotojams ir organizacijų psichologams, taip pat politikams, dalyvaujantiems formuojant lyčių lygybės bei darbą ir asmeninį gyvenimą derinti skatinančią politiką.
 
Daugiau informacijos apie leidinį galite rasti Higienos instituto svetainės www.hi.lt skiltyje „Leidiniai“ => „Mokslo leidiniai“.
 
Taip pat išsamesnės informacijos gali suteikti Higienos instituto Profesinės sveikatos centro Profesinės sveikatos tyrimų skyriaus vadovė Vida Juškelienė tel. (8 5) 212 2817 arba el. paštu vida.juskeliene@hi.lt.